Każda kobieta trzyma w swojej szafie masę ciuchów, których tak właściwie nie nosi. Wynika to przede wszystkim z kompulsywnych zakupów bez wcześniejszego przygotowania listy rzeczy, które rzeczywiście są nam potrzebne. Nie ma w tym nic dziwnego. Sklepy kuszą nas pstrokatymi kolorami i ciekawymi wzorami i zamiast wyjść z nich z białą koszulą, po którą tam weszłyśmy, kończymy z kolejną kraciastą spódnicą i kwiatową bluzką, których do niczego nie dopasujemy. Chociaż każda z nas kocha ciekawe, niebanalne ubrania, to konieczna jest budowa bazy szafy, która umożliwi nam noszenie tych ciuchów. I tutaj wkracza na scenę stary, dobry minimalizm.


Jak skompletować minimalistyczną garderobę w second-hand online lub stacjonarnym?


Kiedy w końcu dojdziemy do źródła naszego problemu to czas na kolejne zakupy. Stoi przed nami zadanie stworzenia solidnej, minimalistycznej bazy. Czy musi się to wiązać z wydaniem dużej sumy pieniędzy? Jeżeli nie lubimy przepłacać na takich zakupach, to dobrym rozwiązaniem może się okazać sklep z odzieżą używaną. Ceny w lumpeksach zaczynają się już od kilku złotych, a na obecnym rynku istnieje dużo second-handów online, w których jest ogromny wybór wyselekcjonowanych ubrań. Może to szczególnie przypaść do gustu osobom, które nie przepadają za przeglądaniem góry ciuchów w sklepach stacjonarnych. Jak sama nazwa wskazuje, do skompletowania minimalistycznej garderoby nie potrzebujemy wiele. Dobrze jest zacząć od białej koszuli, T-shirtu i niebieskich jeansów. Mając te 3 elementy, jesteśmy w stanie stworzyć outfit pasujący do wszystkich, czekających w głębinach naszej szafy nienoszonych ubrań. Tak jest, w końcu możesz nałożyć tę różowo-fioletową marynarkę.

Niezaprzeczalną zaletą lumpeksów jest to, że znajdziemy tam ubrania przewyższające jakością te z sieciówek, będą więc nam służyć przez wiele lat. Chociaż używane, ubrania w second-hand są w dobrym stanie, a do tego bardzo często pojawiają się również ciuchy marek, za które normalnie zapłaciłybyśmy kilka razy więcej. Zakupy w internetowych sklepach z odzieżą używaną to dobra alternatywa dla sieciówek. Można znaleźć tam unikatowe ubrania, które sprawią, że wyróżnimy się w tłumie. Nie musimy przepłacać, żeby wyglądać modnie i właśnie to jest fajne w ubraniach z drugiej ręki.


Second-hand online – jak szukać?


Jest kilka sposobów na stworzenie minimalistycznej garderoby i szukanie ubrań w lumpeksie. Biorąc pod uwagę lumpeks online, możemy wykorzystać opcję z filtrami produktów, jeśli jest dostępna. Jeśli nie, zostaje nam wyszukiwarka produktów, w którą wpiszemy konkretną rzecz np. sweter czarny, kurtka pikowana itp. To już szukanie w second-hand online, a jak się do tego przygotować? Oczywiście pomijamy aspekt planowania garderoby minimalistycznej, przyjmijmy, że taki plan już jest. Możemy stworzyć lookbook’a z inspiracjami i szukać tych ubrań w lumpeksie albo tradycyjną poczciwą listę ubrań, których potrzebujemy i według listy rozpocząć poszukiwania. Każdy pomysł jest dobry i zależny od ilości czasu, jaki możemy przeznaczyć na lumpeksowe poszukiwania.