W ostatnich latach lumpeksy przeżywają odrodzenie. Zaczęliśmy łamać stereotyp, że kupują w nich tylko osoby mniej zamożne, a co więcej zakupy w lumpeksie przestały się kojarzyć ze wstydem. Zastanawiasz się, w czym tkwi sekret udanych lumpeksowych łowów przez Internet? A może nie do końca jesteś przekonana żeby odwiedzić lumpeks online? Dzisiaj dzielę się z Tobą tym, jak kupować w lumpeksie i dlaczego warto to robić.

Lumpeks online – jak w nim kupować, żeby zakupy były udane?

Niektórzy mają prawdziwy talent do robienia zakupów odzieżowych. Nawet w najmniejszym lumpeksie z kiepskim asortymentem potrafią znaleźć takie rzeczy, które wyglądają jak te pochodzące ze znanych butików. W rzeczywistości nie jest to wcale talent, a doświadczenie nabywane latami. Spokojnie, każdy jest w stanie nauczyć się kupowania ubrań przez Internet. A pierwsza rada dla Ciebie brzmi: zawsze dokładnie czytaj opisy produktów.

Jeden rzut oka na opis na pewno nie wystarczy. Nie bądź też, jak „inni”, którzy bagatelizują długie bloki tekstów, bo nie chce im się ich czytać, skoro równie dobrze mogą spojrzeć na występujące obok zdjęcia. Pierwszy błąd to ignorowanie opisów, drugi zaś sugerowanie się samym zdjęciem. To na ich podstawie niektórzy oceniają wartość konkretnych produktów. Jeżeli fotografie są atrakcyjne, z założenia uznają, że przedstawiane na nich ubrania też muszą dokładnie takie być. A zdjęcia nie zawsze oddają rzeczywistość. Różnica w kolorach, ułożenie odzieży, odległość ubrania od kadru. Dlatego nigdy nie sugeruj się samym zdjęciem produktu. Lumpeks online chociaż obecnie dorównuje standardom butików internetowych, to odnoszę wrażenie, iż w nim ubrania są mniej retuszowane niż w tradycyjnych sklepach. Co oczywiście jest dużym plusem i nie mam tu na myśli poprawy światła, czy zmiany tła zdjęcia, a zdecydowaną ingerencję w wygląd ubrania.

Zwróć również uwagę na fakt, że niektóre lumpeksy (jeśli sprzedają na kilogramy) mogą wstawić zdjęcie poglądowe, czyli ubranie, które nie musi znaleźć się w Twoim zamówieniu. Dlatego po raz kolejny zachęcam Cię do poświęcenia tych 2-3 minut na dokładne przeczytanie opisów ubrań. Przeważnie te opisy nie są wcale długie, a upraszczają zakupy. Przeczytanie jednego z nich nie powinno zająć nikomu więcej niż kilka minut. W opisie uwzględnia się natomiast najważniejsze informacje na temat produktu. Można więc z niego wyczytać, z czego zostały wykonane ubrania, jaki mają rozmiar i jaki jest ich kolor. Na materiał trzeba zwrócić szczególną uwagę. Stuprocentowa bawełna będzie jak najbardziej w porządku, ale już ta z domieszką sztucznych materiałów może rozwalić się po jednym praniu.

5 powodów, dla których warto odwiedzić lumpeks online

Poniżej powody, dla których powinnaś chociaż raz spróbować zakupów w lumpeksie! Co istotne, nie odnoszą się one tylko do zakupów internetowych.

 1. Koszty
  To chyba najbardziej oczywisty z powodów. Ubrania z drugiej ręki są sprzedawane po dużo niższych cenach, co nie musi się równać ze słabą jakością.
 2. Oryginalność
  Wchodząc do najpopularniejszych sieciówek można zauważyć, że większość ubrań jest w podobnym stylu. Co sprawia, że wszyscy wyglądamy prawie tak samo. W lumpeksach ubrania są bardzo różnorodne. Dzięki temu możesz wyróżnić się z tłumu!
 3. Etyczność
  Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się, dlaczego ceny ubrań w popularnych sieciówkach są tak niskie? Odpowiedź jest prosta, firmy oszczędzają na produkcji, a materiały są słabej jakości, a co najgorsze ludzie pracują za grosze. Oczywiście nie wszystkie sklepy tak postępują, jednak znaczna większość tak. Kupując ubrania z drugiej przyczyniasz się do ograniczenia konsumpcjonizmu, a tym samym nie napędzasz „niezdrowej” produkcji ubrań.
 4. Ekologia
  Sieciówki są dobrym przykładem współczesnego konsumpcjonizmu. Największe sieciówki wprowadzają nawet jedną kolekcję raz na 2 tygodnie. Ponadto poprzez reklamy budują w nas poczucie, że potrzebujemy ubrań z najnowszych trendów. Można kupować w lumpeksie i być trendy! A co najważniejsze nie kupować ubrań, które potem wylądują w koszu!
 5. Dobra jakość w niskiej cenie i high fashion
  Ubrania w lumpeksach pochodzą z różnych źródeł. Dzięki czemu możesz upolować prawdziwe perełki. Nie tylko te z dobrych materiałów, ale również znanych i cenionych marek. A jak dobrze poszukasz, to uda może uda Ci się znaleźć coś z mody high fashion od światowego projektanta!

A czy Ty masz już za sobą pierwsze zakupy w lumpeksie online bądź stacjonarnym?