Co kupić w lumpeksie, żeby wyglądać modnie i stylowo? Te rzeczy nigdy nie wyjdą z mody!

co kupować w lumpeksie

Second handy uzależniają – w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Zanim jednak nauczymy się wyszukiwać w nich prawdziwe perełki za grosze, warto wybrać się na pierwsze zakupy w poszukiwaniu totalnych must have-ów: ubrań klasycznych i niezwykle stylowych. Co kupić w lumpeksie? Sprawdź!

3 rzeczy, które kupisz w lumpeksie i nigdy nie wyjdą z mody!

Powiedzmy sobie wprost: jeansów w różnych krojach nie brakuje na rynku. Tych uszytych w ubiegłym wieku – lub stylizowanych na starsze, nie da się jednak pomylić z tymi bardziej nowoczesnymi. Nawiązania do lat 60, 70, 80 czy 90 są w modzie – spróbuj więc poszukać jeansów wyglądających jak te wręcz wyjęte z magazynów modowych z drugiej połowy XX wieku.

Jeansy w stylu vintage i nie tylko

Z pewnością postawić możesz na dzwony, klasyczne, proste jeansy lub na krój mom jeans – czyli popularne „marchewki ”. Staraj się szukać jeansów o podwyższonym kroju, charakterystycznym dla stylu vintage: najlepiej, jeśli będą sięgać do pępka, a nawet nieco wyżej. Jeśli chodzi o kolor: najbardziej uniwersalną barwą jest ciemny jeans, a najbardziej oldschoolową: ten sprany, niezwykle jasny. Jeansy w obydwu odcieniach, wykonane w typowo vintage’owych krojach, pasują niemalże do wszystkiego – będą z Tobą przez lata!

Długi płaszcz

Lumpeks to królestwo ubrań dobrej jakości – jeśli tylko dobrze poszukasz, możesz znaleźć płaszcz z dużą zawartością wełny. Koniecznie patrz na metki, zanim przymierzysz okrycie – jeśli uda ci się znaleźć płaszcz wykonany z co najmniej 60-70% wełny, zaoszczędzisz na zakupie kilkaset złotych, i zyskasz modny, niezwykle wytrzymały element garderoby. Szukaj modeli ponadczasowych, które pasują do wszystkiego: najbardziej uniwersalny krój, modny niezmiennie od lat to prochowiec wiązany w pasie. Występuje najczęściej w gamie beży: choć trendy są także długie płaszcze w odcieniach szarości, czerni czy brązu.

Oversize’owa koszula

Zbyt duże koszule są modne już od kilkunastu sezonów – i nic nie wskazuje na to, że przestaną królować na ulicach czy wybiegach. Jeśli chcesz znaleźć idealną koszulę, która połączy się świetnie z niemal każdym dołem, najprostszym rozwiązaniem jest przeszukanie działu męskiego – ubrania wyglądające jak wyciągnięte z szafy faceta, wyglądają najbardziej wiarygodnie i niezwykle stylowo.

Niemalże każdy lumpeks obfituje w koszule o różnych krojach, wzorach i barwach: możesz znaleźć zarówno typowo amerykańską, czerwoną koszulę w oldschoolowym stylu, jak i model garniturowy, czy też iście wakacyjny – pokryty typowym hawajskim motywem. Podobnie jak w przypadku płaszczy, warto szukać ubrań o dobrym, czystym składzie: te posłużą nam przez lata.